
Три маршрути Україною: шукаємо красу навколо нас
Ми дуже любимо літати у сусідні країни на вікенд, але іноді забуваємо, в якій чудовій країні живемо. Тому сьогодні пропонуємо вам декілька цікавих маршрутів різними регіонами України, якими краще поїхати на власній автівці (і обов’язково мати запаску).
Карта наших сьогоднішніх маршрутів
📍Олешківські піски – Асканія-Нова – Рожеве озеро – острів Джарилгач
Напевно, це найбільш популярний маршрут цього року, але він дійсно заслуговує вашої уваги. На схід від Херсона є природний парк Олешківські піски – це 161 гектар гарячого масиву. Колись територія була зачинена через розміщення воєнного полігону, потім його розмінували, а тепер тут можна покататися на квадроциклі посеред справжньої пустелі.
Після цього на вас чекає заповідник Асканія-Нова – єдина степова зона в Європі, яку не марнував плуг. Якщо ви хочете зробити фото з зеброю – вам сюди. Після спілкування з тваринами їдьте на Лемурійське озеро, знамените своїм рожевим кольором. В ньому на 5% більше солі, ніж у Мертвому морі, тому беріть ту пару взуття, яку вам не шкода або легко помити (краще мати з собою для цього прісну воду в автівці, бо за півгодини сіль почне дратувати шкіру). Ходити тут можна за спеціальними маршрутами, і вже в самій середині буде видно, що озеро дійсно має рожевий колір. На березі вам запропонують купити розфасовану сіль та блакитну глину.
Після цього можна поїхати додому через Мелітополь або продовжити подорож в інший бік – на острів Джарилгач. Там майже немає цивілізації, але можна поплавати у кришталево чистій воді, пошукати диких тварин та спіймати рапанів на вечерю.
📍Кінбурнська коса – Актівський каньйон – Білгород-Дністровський – Вилкове
У сусідній Миколаївській області теж є цікавинки. Кінбурнська коса приваблює відпочинком на дикому березі Чорного моря – якщо ви не боїтеся комарів та любите намети й гамаки, то вам сюди.
На північ від Миколаєва розташований Актівський каньйон – чарівний симбіоз водної та лісової екосистем. Ансамбль скель і гранітних валунів дійсно нагадує північноамериканські схили.
В декількох кілометрах від каньйону є ще одна цікавинка – Трикратський ліс. Це хитромудрий лабіринт на околиці села, де особливу увагу привертає “дуб любові” – величезна рослина, схожа на оповите серце.
Якщо подорож південною Україною ви забажаєте продовжити в Одеській області, їдьте у Білгород-Дністровський – це одне з найдавніших українських міст. Його Аккерманська фортеця збереглася краще ніж будь-яка інша в країні, а прямо біля її стін археологи знайшли залишки давньогрецького міста Тіра.
А якщо поїхати у віддалені регіони Одещини, можна опинитися в “українській Венеції” – так називають селище Вилкове. Так, воно дійсно розташоване в дельті Дунаю, але на Венецію перетворюється хіба що після рясного дощу, коли всі дороги затоплює, адже водостоки практично не працюють. В будь-якому випадку радимо скуштувати юшку з місцевої риби та особливе вино “Новак”. По сусідству з селом розташований Дунайський біосферний заповідник з унікальними островами, птахами і тваринами з Червоної книги. Також можна відвідати і “нульовий кілометр” – місце, де Дунай впадає в Чорне море.
📍Чернівці – Заліщики – Хотин – Кам’янець-Подільський – Бакота
Якщо ви забажаєте нарешті помилуватися знаменитим університетом у Чернівцях, рекомендуємо також запланувати подорож на декілька днів Буковиною та Поділлям. На північ від міста на вас чекає колишній польский курорт Заліщики, де Дністер вигинається неймовірно красиво. Далі – красиві руїни Червоногородського замку на пагорбі та Джуринський водоспад в місті Нирків.
На захід від Чернівців теж є водоспади – Буковинські, а ще таємничий РЛС «Памір» на вершині гори Томнатик і, можливо, найпрекрасніше село в Карпатах – Дземброня. Тут в кожному будинку чутно шум бурхливого Черемоша, а за вікном круглий рік рясніють фарбами гори. У пошуках натхнення сюди приїжджав Василь Стефаник і Леся Українка, а мальовнича місцевість надихнула Сергія Параджанова на зйомки фільму «Тіні забутих предків».
Подорож на схід від Чернівців не обійдеться без величних українських фортець. І якщо про Кам’янець-Подільську знає багато людей, то до Хотинської доїжджають не всі, хоча від цього виду на Дністер дух просто захоплює. Поряд із фортецями також є затоплене село Бакота, а ще далі оселя монахів з тисячолітньою історією – Лядівський скельний монастир. Проте вже будь-яких вихідних не вистачить для всіх чарівних місць регіону. Може, запланувати справжню велику відпустку у рідній країні?