image

7 незвичайних місць в Харківській області

Про садибу в Шарівці або пустелю під Кицівкою поблизу Харкова знають всі, але що буде, коли поїдеш далі? Ми відвідали 27 з 27 районних центрів і тепер точно знаємо: цікавих місць в області набагато більше. Сьогодні в фокусі віддалені райони на півдні — Барвінківський, Кегичівський, Первомайський і Лозівський.

№1. Озеро посеред лісу

📍Переглянути на карті

Без імені і без історії але красивої круглої форми, з маленьким дерев’яним пірсом і сосновим лісом навколо. Поїхати до безіменного озера рекомендуємо на початку насиченого дня просто поверніть з траси після Мерефи на вул. Червоноармійську.

№2. Спасів скит

📍Переглянути на карті

А у цього місця історія цікава в жовтні 1888 року в Зміївському районі сталася аварія царського поїзда. Загинула 21 людина, але Олександр III і його родина не постраждали. На згадку про це побудували каплицю Нерукотворного Спаса, але її підірвали під час Другої Світової. І тільки в 2003 відновили і каплицю, і навіть гостьову платформу з парадними сходами в стилі 19 століття.

№3. Олексіївський форт

📍Переглянути на карті

А ще в нашій області багато земляних фортець більшість були побудовані в 18 столітті і входили в систему Української оборонної лінії Російської держави, захищаючи її від набігів кримських татар. В цьому маршруті рекомендуємо побачити одну з таких Олексіївський форт в Первомайському районі, де часто проходять етнографічні фестивалі.

Далі в дорозі потрібно зробити вибір: повернути ліворуч або праворуч? “Західний” маршрут буде коротшим.

№4. Солоне озеро

📍Переглянути на карті

У 60-их роках в нашій області шукали нафту і газ. Для цього в Кегичівському районі пробурили свердловину глибиною до 3 км. В процесі трапилася аварія забив 20-метровий фонтан газу, земля провалилася і утворився 60-метровий кратер. Поклади газу перебували нижче соляної прошарку, тому утворилося озеро з солоною водою. Його красу доповнюють красиві маленькі пташки, які літають над полем навколо, це золотисті щурки.

№5. Орільське водосховище

📍Переглянути на карті

Чи давно ви ходили поміж живих мідій під час відливу і слухали крики чайок в нашій області? За цим треба поїхати на харківську частину каналу Дніпро-Донбас і зупинитися в селі Українське у водосховища. Воно багате рибою, влітку сюди прилітають пелікани і лебеді, в степу навколо зустрічаються лисиці та козулі, а острів посередині є заповідною зоною.

Якщо ж ви вирішите поїхати на схід, шлях буде довшим, але вас чекає інше цікаве місце.

№6. Гусарівський кар’єр

📍Переглянути на карті

Головна відмінність цього кар’єра від багатьом відомого Нововодолазького тут на піску прокладена залізниця, стоїть діюча техніка і лежать якорі від пришвартованих човнів. А добрий сторож Юрій каже, що “влітку начальник дозволяє купатися”. Перевірите?

№7. Гора Крем’янець

📍Переглянути на карті

На зворотному шляху рекомендуємо порадувати себе переглядом заходу з гори Крем’янець найвищої точки області (177 метрів). Тут розташовані скіфські степові ідоли, військовий меморіал і залишки старих дозорних укріплень. Але головне, чим ви себе потишіте після насиченого дня, хорошим дорожнім покриттям до Харкова від Ізюма.

Також читайте

5 речей, які треба зробити до кінця літа

Це було незвичайне літо, коли ми майже не мали вибору щодо місця для відпустки, але завдяки цьому знайшли багато чудових куточків в рідному місті та навколо нього. Якщо ви ще не були на будь-якій з локацій з нашого списку, не втрачайте часу – на нас ще чекають теплі дні. №1. Зустріти схід сонця на Зміївських кручах 📍Геолокація Можливо, ви там і були колись, але чи бачили ви це чудове місце, вкрите ранковим туманом?

Подорожі

Круасани та паштейші: де шукати смачну випічку

Ще пару років тому ми лише мріяли про масляні пальці після справжніх круасанів в Харкові, а зараз можемо смакувати як класичну французьку випічку, так і більш цікаві смаколики. Ми підібрали декілька найсмачніших булочок, які зараз можна скуштувати в різних закладах міста. Pakufuda 📍пр. Незалежності, 1 🔗https://instagram.com/pakufuda/ Світ повинен знати про пекарню Pouhque, яка співпрацює з ігровим кафе Pakufuda та наразі є головним постачальником вуглеводного щастя в місті. Особливої уваги заслуговують шведські булочки з корицею, веганські булочки з фісташками, равлики з заварним кремом та, звичайно ж, м’якенькі круасани.

Ресторації