image

7 незвичайних місць в Харківській області

Про садибу в Шарівці або пустелю під Кицівкою поблизу Харкова знають всі, але що буде, коли поїдеш далі? Ми відвідали 27 з 27 районних центрів і тепер точно знаємо: цікавих місць в області набагато більше. Сьогодні в фокусі віддалені райони на півдні — Барвінківський, Кегичівський, Первомайський і Лозівський.

№1. Озеро посеред лісу

📍Переглянути на карті

Без імені і без історії але красивої круглої форми, з маленьким дерев’яним пірсом і сосновим лісом навколо. Поїхати до безіменного озера рекомендуємо на початку насиченого дня просто поверніть з траси після Мерефи на вул. Червоноармійську.

№2. Спасів скит

📍Переглянути на карті

А у цього місця історія цікава в жовтні 1888 року в Зміївському районі сталася аварія царського поїзда. Загинула 21 людина, але Олександр III і його родина не постраждали. На згадку про це побудували каплицю Нерукотворного Спаса, але її підірвали під час Другої Світової. І тільки в 2003 відновили і каплицю, і навіть гостьову платформу з парадними сходами в стилі 19 століття.

№3. Олексіївський форт

📍Переглянути на карті

А ще в нашій області багато земляних фортець більшість були побудовані в 18 столітті і входили в систему Української оборонної лінії Російської держави, захищаючи її від набігів кримських татар. В цьому маршруті рекомендуємо побачити одну з таких Олексіївський форт в Первомайському районі, де часто проходять етнографічні фестивалі.

Далі в дорозі потрібно зробити вибір: повернути ліворуч або праворуч? “Західний” маршрут буде коротшим.

№4. Солоне озеро

📍Переглянути на карті

У 60-их роках в нашій області шукали нафту і газ. Для цього в Кегичівському районі пробурили свердловину глибиною до 3 км. В процесі трапилася аварія забив 20-метровий фонтан газу, земля провалилася і утворився 60-метровий кратер. Поклади газу перебували нижче соляної прошарку, тому утворилося озеро з солоною водою. Його красу доповнюють красиві маленькі пташки, які літають над полем навколо, це золотисті щурки.

№5. Орільське водосховище

📍Переглянути на карті

Чи давно ви ходили поміж живих мідій під час відливу і слухали крики чайок в нашій області? За цим треба поїхати на харківську частину каналу Дніпро-Донбас і зупинитися в селі Українське у водосховища. Воно багате рибою, влітку сюди прилітають пелікани і лебеді, в степу навколо зустрічаються лисиці та козулі, а острів посередині є заповідною зоною.

Якщо ж ви вирішите поїхати на схід, шлях буде довшим, але вас чекає інше цікаве місце.

№6. Гусарівський кар’єр

📍Переглянути на карті

Головна відмінність цього кар’єра від багатьом відомого Нововодолазького тут на піску прокладена залізниця, стоїть діюча техніка і лежать якорі від пришвартованих човнів. А добрий сторож Юрій каже, що “влітку начальник дозволяє купатися”. Перевірите?

№7. Гора Крем’янець

📍Переглянути на карті

На зворотному шляху рекомендуємо порадувати себе переглядом заходу з гори Крем’янець найвищої точки області (177 метрів). Тут розташовані скіфські степові ідоли, військовий меморіал і залишки старих дозорних укріплень. Але головне, чим ви себе потишіте після насиченого дня, хорошим дорожнім покриттям до Харкова від Ізюма.

Також читайте

Які літні майданчики в місті вже працюють?

Тільки-но стало відомо про послаблення карантину, більшість закладів міста почали встановлювати столики на терасі на відстані 1,5 метри. І найкраще, що ми можемо зараз зробити для підтримки всієї галузі, – відвідувати улюблені літні майданчики із дотриманням усіх рекомендацій МОЗ. Gorcafe 1654 📍пл. Конституції, 2⁄2 📱073 124 68 24 🔗https://www.instagram.com/gorcafe1654/ Столики в 1654 зараз не бронюють і працюють за скороченим меню, яке можна подивитися за QR-кодом, але все одно, сидячи саме тут в серці міста, можна відчути, що воно повертається до життя.

Ресторації

7 незвичайних місць в Харківській області

Про садибу в Шарівці або пустелю під Кицівкою поблизу Харкова знають всі, але що буде, коли поїдеш далі? Ми відвідали 27 з 27 районних центрів і тепер точно знаємо: цікавих місць в області набагато більше. Сьогодні в фокусі віддалені райони на півдні — Барвінківський, Кегичівський, Первомайський і Лозівський. №1. Озеро посеред лісу 📍Переглянути на карті Без імені і без історії — але красивої круглої форми, з маленьким дерев’яним пірсом і сосновим лісом навколо.

Подорожі