image

7 найкращих відкриттів року

Паназійська кухня, монопродукти, більше їжі в стилі smart casual та ще більше альтернативної кави – нових закладів на гастрономічній мапі Харкова за останній час з’явилося достатньо. Ми вирішили поділитися нашим топ-7 улюблених кафе та кав’ярень, які були відкриті в цьому році (і що важливо – досі працюють).

Протагонист

📍вул. Римарська, 10

Той самий заклад, якого нам так не вистачало, – із сучасним інтер’єром, лаконічним меню, баром, що в будь-який день тижня працює до пізньої ночі, актуальними діджеями та найліпшою лавкою в місті лавок. Саме тут здається, що в Харкові життя тільки починається.

Тот самый барашек

📍вул. Сумська, 35а

Які б гастро-тренди не панували в світі цього року, але в більшості харків’ян душевна й ситна вечеря в колі найближчих людей завжди буде асоціюватися з грузинською кухнею. Проте новий заклад в парку Шевченка показує, що навіть все життя знайомі страви можуть бути цікавими. Чорні хінкалі, хачапурі з лососем або 4 видами сиру, наполеон з тархуном – смакувати та дивуватися в цьому закладі можна буде ще довго.

Nonni Bertoni

📍вул. Чернишевська, 4

Серед інших вічних вподобань харків’ян – італійська кухня. Проте тут змогли поєднати традиційні рецепти та суто українські продукти і отримати успішний заклад зі зрозумілими стравами та демократичними цінами. І судячи із завжди зайнятих столиків з видом на площу Поезії – він буде популярним і в новому році.

Parma Rest

📍пр. Незалежності, 5б

Нарешті на тій самій алеї за Держпромом з’явилося місце не для швидкої їжі, а для довгих посиденьок з друзями та милування тихим центром крізь панорамні вікна. Це ще один заклад мережі Parma з італійською кухнею – і знову успішний.

Ramennaya

📍вул. Квітки-Основ’яненко, 46

Вже півроку живе заклад, який в інтер’єрі експлуатує елементи поп-культури Японії, а в кухні намагається довести смак рамену до ідеалу. За цей час декілька разів тут змінювали його рецепт та зовнішній вигляд, водночас набуваючи нових та втрачаючи старих клієнтів. Але в останню варіацію меню додали онігірі, бао та ще багато чого – і тим самим знову привернули до себе увагу.

Rabbit Coffee Place

📍пров. Вірменський, 2

Спочатку вони зайняли місце в роастері на пл. Захисників України, а наприкінці року ще й відкрили заклад в самому серці міста – і це було кохання з першого фільтру. Саме тут хочеться проводити кавову перерву вдень та смакувати тістечками із подругою ввечері.

Makers Coffee Shop

📍вул. Пушкінська, 36

-10%
З додатком
дешевше

Деякі кав’ярні в місті цього року зачинялися, деякі розвивалися до мережі, проте завжди найбільшу кількість почуттів будуть викликати саме такі невеликі заклади, які колись були чиєюсь мрією. Затишний інтер’єр, приємна бесіда та смачна кава на декількох видах зерен – і от цю кав’ярню вже хочеться навідувати кожного дня.

Також читайте

Які літні майданчики в місті вже працюють?

Тільки-но стало відомо про послаблення карантину, більшість закладів міста почали встановлювати столики на терасі на відстані 1,5 метри. І найкраще, що ми можемо зараз зробити для підтримки всієї галузі, – відвідувати улюблені літні майданчики із дотриманням усіх рекомендацій МОЗ. Gorcafe 1654 📍пл. Конституції, 2⁄2 📱073 124 68 24 🔗https://www.instagram.com/gorcafe1654/ Столики в 1654 зараз не бронюють і працюють за скороченим меню, яке можна подивитися за QR-кодом, але все одно, сидячи саме тут в серці міста, можна відчути, що воно повертається до життя.

Ресторації

7 незвичайних місць в Харківській області

Про садибу в Шарівці або пустелю під Кицівкою поблизу Харкова знають всі, але що буде, коли поїдеш далі? Ми відвідали 27 з 27 районних центрів і тепер точно знаємо: цікавих місць в області набагато більше. Сьогодні в фокусі віддалені райони на півдні — Барвінківський, Кегичівський, Первомайський і Лозівський. №1. Озеро посеред лісу 📍Переглянути на карті Без імені і без історії — але красивої круглої форми, з маленьким дерев’яним пірсом і сосновим лісом навколо.

Подорожі